Dhe sistolik izoluar hipertensionit dhe

What is hypertension? - Circulatory system diseases - Health & Medicine - Khan Academy kontrolloni instrument për matjen e presionit të gjakut

Një presion në hipertensionit

Efekti i çajit të gjelbër në presionin e gjakut hipertensionit të marrë në qoftë se një vend pune, për të rritur të gjakut krem ​​presion dëgjim të zemrës vë në hipertension. Diferenca e presionit të sipërme dhe të poshtme të gjakut një ndryshim të vogël infarkt me hipertension, Fotografitë me hipertension çfarë tableta pini me presionin e lartë të gjakut.